החורף מגיע: 5 אטרקציות לילדים שמתאימות לימים קרים

מזג האוויר מתחיל להתקרר, וכבר לא כל כך נעים לטייל בחוץ. אז מה עושים עם הילדים בשבת כשבחוץ קר? מצאנו לכם אטרקציות לילדים ופעילויות לכל המשפחה מחוממות ומקורות שמתאימות לימים קרים.


שי יגל | 6.11.2018
ילדות נהנות במרכז מהותי, צילום:
החורף מתעכב, ובמקומו אנחנו זוכים למנת מזג אויר מדכאת במיוחד. רוחות חזקות ושמים צהובים מחול. אין מצב לטייל, ואפילו להסתובב ברחובות העיר נשמע כמו רעיון רע במיוחד. אז מה עושים עם הילדים כשמזג האוויר לא משחק לטובתנו? אפשר לשבת בבית, לראות טלוויזיה ולריב עם הילדים במשך יומיים, ואפשר לנצל את מזג האויר לפעילות משפחתית מגניבה, ואפילו ללמוד איזה דבר או שנים על הדרך. אספנו לכם כמה אטרקציות לילדים שמתאימות בדיוק למזג האויר הזה, ואפילו עם ערך מוסף.

העיר שבליבה חומה - מגדל דוד

אין אדם בישראל שלא מכיר את דמותו של מגדל דוד, אחד המקומות הכי מזוהים עם ירושלים בכלל ועם העיר העתיקה בפרט, הרבה פחות אנשים יודעים שתוך המצודה העתיקה נמצא מוזיאון מרתק המספר את סיפורה של ירושלים דרך חזיון אור קולי, ותערכות מתחלפות. עוד פחות אנשים מכירים את התצפית מראש המגדל שמתחרה על תאור ״התצפית היפה ביותר בירושלים״, לא תחרות קלה בעיר מלאה תצפיות יפות. מגדל דוד הוא מסוג המקומות שהם כל כך מפורסמים שבסוף אנחנו מגלים שבעצם אף פעם לא היינו שם, אז הנה אחלה הזדמנות.

איפה: מוזיאון מגדל דוד, שער יפו בירושלים.
פתוח בסופ"ש? כן.
מחיר: 40 ש״ח מבוגר, 20 ש״ח לילד
למי מתאים: ילדים מגיל 6
טכנולגיה במגדל,
טכנולגיה במגדל, צילום: מערכת מפה
מסע בארץ האור - מרכז מהותי

בלב תל אביב בין כבישים ומגדלים שנוכן מרכז מהותי, שמו מרמז קצת על תוכנו, זהו מקום אשר שם את הדגש על החוויה הלימודית, שבין טכנלוגיה ויצירה, דמיון ומחשבה. במקום פעילות לשלל גילים כאשר המסע בארץ האור היא פעילות מתאימה לקטנטנים בגילי 4 עד 6, ומבוססת על הספר בעל אותו שם, במהלך הפעילות לומדים הילדים על עצמם ועל כוחו של שיתוף פעולה בין אנשים. אפשרות נוספת היא פעילות המשלבת הורים וילדים, בחוויה לימודית משפחתית, בכנות, כמה פעמים יוצאו לנו ללימוד דברים חדשים יחד עם ילדינו?

איפה: מרכז מהותי, רחוב שאול המלך בתל אביב.
פתוח בסופ"ש? כן, דורש תיאום מראש.
מחיר: 25 ש״ח
למי מתאים: ילדים מגיל 4
פעילות במרכז מהותי,
פעילות במרכז מהותי, צילום: באדיבות המקום
חפצים מספרים - המחסן של סבא

במחסן צפוף בישוב בית מאיר אשר בהרי ירושלים, נמצא מחסן, מחסן שהוא לא כמו כל המחסנים, בזמן שרוב המחסנים עמוסים בבגדי ילדים ישנים, שרידי רהיטים וסתם דבר שכבר 20 שנה חבל לזרוק כי אולי יום אחד נשתמש בהם, במחסן הזה יש אוצרות. יעקב ודבי בעלי המחסן אספו כאן מאות חפצים נדירים, מתקופות שנות שלכל חפץ סיפור משלו, וכל חפץ הוא זכר לימים שהיו ואינם עוד. חפצים שהטכנלוגיה הפכה מיותרים כמו מכונת כתיבה נדירה, ומכשירי רדיו עתיקים, רובה מתקופות נפולאין ואפילו טרקטור המחזיק בתאור ״הטרקטור היחיד שיוצר בישראל״. גן עדן לחפצים וסיפורים. את הביוקר יש לתאם מראש

איפה: המחסן של סבא, בית מאיר.
פתוח בסופ"ש? כן.
מחיר: תלוי באופי הפעילות.
למי מתאים: ילדים מגיל 5.
חפצים ישנים,
חפצים ישנים, צילום: מערכת מפה
תחי מדינת ישראל - סיור בבית העצמאות

ההסטוריה של מדינת ישראל אולי לא התחילה עם הכרזת העצמאות אבל זו בהחלט הייתה נקודות ציון משמעותית בתולדות העם והארץ, וכל זה קרה ממש במרכז תל אביב. שנים לפני ששדרות רוטשילד הפכו למקום הכי שווה בתל אביב, בן גוריון זיהה את הפטנצלי והכריז שם על הקמת המדינה. בית העצמאות מזמין אתכם להכיר מקרוב את ההיסטוריה שלנו כולנו, באמצעות פעליות המתאימה כמעט לכל גיל, כבר אמרנו שזה ממש באמצע שדרות.

איפה: בית העצמאות, רח' רוטשילד תל אביב.
פתוח בסופ"ש? לא. מחיר: תלוי בסוג הפעילות.
למי מתאים: ילדים מגיל 5.
חדר ההכרזה,
חדר ההכרזה, צילום: באדיבות המקום
עושים חדשות - מרכז המבקרים של ידיעות אחרונות
ישראל היא מדינת החדשות כל שעה ברדיו, בבוקר בצהריים ובערב בטלווזיה, עיתונים, אתרי אינטרנט וכו׳, בוא לראות אייך עושים חדשות, תצלמו כתבות, תלמדו על תחקירים, ותערכו ראינות עומק במרכז המבקרים של ידיעות אחרונות וynet.

איפה: מרכז המבקרים ידיעות אחרונות, ראשון לציון
פתוח בסופ"ש? לא.
מחיר: 25 ש״ח לאדם.
למי מתאים: ילדים מעל גיל 7.
ראיון מרכז המבקרים,
ראיון מרכז המבקרים, צילום: באדיבות המקום
תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת