נשיקת חצות: 4 מסעדות רומנטיות לסילבסטר 2017

קשה לשים את האצבע על מה הוא הדבר שהופך מסעדה לרומנטית. יש שיגידו מפות לבנות ואור נרות, ויש שיגידו שלאכול פסטה מאותה הצלחת כמו היפיפייה והיחפן זה הקטע שלהם. באווירת חגיגות השנה האזרחית החדשה שבפתח, הנה המלצות על ארבע מסעדות רומנטיות, מהגליל המערבי ועד אילת.


מוראג רובננקו-דיין | 7.11.2018
ארוחת ערב רומנטית, צילום:
אין הרבה מסעדות רומנטיות באמת בארצנו הקטנה. דרוש אותו תמהיל חמקמק של האווירה הנכונה, השירות שלא מציק, אור נרות לא נעים וגם מפות לבנות תמיד עושות את העבודה. והאוכל, כמובן. כאן כבר קשה להכריע, כי יש מי שלהאכיל את אהובתו בסושי, נחשב בעיניו כשיא הרומנטיקה, ויש שיעדיפו לריב ביחד עם הכפית על הפבנוכו של מח העצם. אבל אין ספק שבשביל ערב רומנטי אמיתי דרוש אוכל טוב. כל השאר תלוי בכם. הנה המלצות על ארבע מסעדות רומנטיות, מצפון ועד דרום שהאוכל בהן פשוט מצויין.

ביסטרו מיכאל
אם אתם לא תושבי הצפון, אז כנראה שהתוודעתם לביסטרו של מיכאל גרטופסקי במושב לימן, במהלך חופשה באיזה צימר. אחרי שלמד בקורדון בלו בצרפת, עבד אצל גורדון רמזי ובישל במסעדות תל אביביות מובילות, פתח גרטופסקי את המקום הקטן והמקסים הזה, השוכן במבנה עץ ישן בחצר מוריקה. החלום הגלילי שעוד כמה שפים תל אביביים חלמו והגשימו.

יש כאן הרבה שיק צפוני נינוח, מפות לבנות ואווירה הכי רומנטית כפרית שיש. המנות כאן הן מחווה לבישול מקומי, עם קריצות למטבח הערבי, ומאידך פסטות טריות מצוינות והרבה כבוד לבשר ולגריל. הזמינו מקום בצימר סמוך – לא חסרים כאלו בלימן – וכך תוכלו ליהנות מבקבוק יין בנחת.

מיכאל - ביסטרו מקומי, לימן
מיכאל ביסטרו מקומי,
מיכאל ביסטרו מקומי, צילום: באדיבות המקום
מל ומישל
מל ומישל קוטפת את תואר המסעדה הרומנטית של תל אביב, שנה אחר שנה. מה לעשות, יש כאן את הקסם המיוחד הזה, כמו טרטוריות קטנות באיטליה. חלל קטן מואר בחמימות באור נרות, מפות לבנות, שרות אינטליגנטי ובעיקר אוכל נהדר, גם אם לא זול.

יש כאן מנות שהפכו לקלאסיקה, כמו הניוקי הפריזאי בקרם כמהין לבנות, שכיף להאכיל בו אהוב או אהובה, ויש את ניר ויימן במטבח, שיודע דבר או שניים על אוכל איטלקי. לחם הבית אמנם מתומחר במחיר שערורייתי, אבל אסור לוותר עליו.

מל ומישל, בן יהודה 155, תל אביב
מסעדת מל ומישל, צילום:
מסעדת מל ומישל, צילום: באדיבות המקום
מונא
מונא הירושלמית בהחלט עונה על הקטגוריה של מסעדה רומנטית בירושלים. ראשית – האח המבוערת. אין הרבה כאלו במסעדות ישראל, וכאן זה בול במקום.

החלל ספון האבן נעים וחמים ומזמין התענגות על המנות שיוצאות תחת ידיו של מושיקו גמליאל ואיתמר נבון, השפים המוכשרים. לא כשר כאן, שזו כבר בשורה משמחת בקולינריה המצטמצמת של ירושלים, וטעים כאן. מאוד. בהחלט מקום לפצח ביחד צלחת סרטנים או להאכיל זה את זו בביסים רכים של נתח קצבים.

מונא, שמואל הנגיד 12, ירושלים
מסעדת מונא,
מסעדת מונא, צילום: אייל טואג
פסטורי
אם חיפשתם מסעדה רומנטית באילת, האמת המרה היא שאין הרבה בחירות ראויות. לא הרבה מסעדות כאן מצליחות להציע את התמהיל של אווירה, אוכל ושירות שיכולים להפוך ערב לרומנטי במיוחד. אבל בפסטורי עושים זאת לא רע.

על עיצוב המסעדה אפשר להתווכח, אבל האווירה שקטה ואינטימית והמטבח האיטלקי זוכה כאן לביצועים טובים מאוד. אם רומנטיקה בעיניכם זה להאכיל זה את זו במקרוני (ע"ע היפיפיה והיחפן) – זה המקום! המנות לא זולות, אבל בהחלט נדיבות.

פסטורי, תרשיש 7, אילת
לריב עם הכפית על מח העצם. פסטורי,
לריב עם הכפית על מח העצם. פסטורי, צילום: באדיבות המקוםתוכן מומלץ לעיון: מסעדות בצפון, מסעדות בחיפה, מסעדות בהרצליה
מאמרי מערכת