שוק לוינסקי: סיור באחד השווקים הכי אותנטיים בישראל

לאכול בורקס, ללקט תבלינים או לנשנש חופן זיתים זה נחמד, אבל יותר נחמד להכיר את מי שעומד מאחורי המקומות המרכיבים את אחד השווקים הכי אותנטיים בארץ - שוק לוינסקי.


יוליה פריליק-ניב | 9.3.2017
ארז לנדאו בפימפינלה, צילום:
אין באמת קשר בין יוחנן לוינסקי, שנולד אי שם בשנת 1858 בליטא של היום, לבין שלל המעדניות והמסעדות בשוק לוינסקי בתל אביב, אבל מעניין לשמוע את ארז לנדאו, מדריך טיולים נמרץ וצעיר ובעל חברת Erez Israel Tours, מסביר על האיש שהעניק את שמו – ללא ידיעתו כמובן – לאחר השווקים הכי אותנטיים בארץ. כן, גם היום, כשקופיקס צץ באחת הפינות ומסעדות שוק נפתחות כאן כמו פטריות שמפיניון אחרי הגשם. וזה מה שגם יפה בשוק לוינסקי – החיבור שבין העסקים הוותיקים שמוכרים את אותם דליקטסים כבר עשרות שנים, לבין העסקים החדשים המזרימים דם צעיר וסמוק לשוק.

אבל רגע לפני שצוללים להררי החמוצים, הבורקסים ועלי הגפן הממולאים, שווה להתעכב על משנתו של לוינסקי. למעשה הוא הקדים ב-10 שנים את מי שזכה בכינוי חוזה המדינה, הלא הוא הרצל. בשנת 1881 ביקר לוינסקי בארץ ישראל והשתכנע בצורך להקים בה מרכז יהודי. הוא חיבר את הרומן הבדיוני הראשון בשפה העברית המודרנית: "מסע לארץ־ישראל בשנת ת"ת באלף השישי" המתאר מסע עתידי לישראל של 2040 (!) בה משגשגת חברה אוטופית טכנולוגית, סוציאליסטית, מוסרית ורודפת שלום, שבירתה היא ירושלים. הרצל כידוע עקף אותו בסיבוב וזכה בתהילת עולם בזכות העובדה שכתב בגרמנית ולא בעברית נידחת (בשעתו). וכל השאר היסטוריה.

ארז מפליא להסביר את האוצר, גם הקולינרי, אבל לא רק, שטמון בשוק ובהמשך המסלול שחולף בבית העצמאות בשדרות רוטשילד, נוה צדק, המושבה האמריקאית/גרמנית ועד יפו. כי להגיע לשוק רק כדי לאכול זה נחמד, אבל יותר נחמד לשמוע מי ומה עומד מאחורי הסיפורים המעניינים בשוק ובסביבתו.

לופו, קפליקס ומה שבינהם
את הסיור מתחילים בין שני מקומות שמסמלים היטב את החיבור של הישן עם החדש וכמה הכל עובד מעולה ביחד. בסמטה של רחוב מרחביה פועלת שנים המעדנייה של לופו. היום עובדים שם בנו ונכדו ומציעים הרינג, מטיאס, לקרדה, מקרל, טונה מעושנת, סלמון מעושן, כבד קצוץ והמשלים האולטימטיבי - חזרת, איקרה, קיגל לשבת ועוד מיני סלטים, גבינות וחמוצים. קהל הלקוחות הנאמן ממשיך לפקוד את המעדנייה, שבעליה מפגינים יכולת פילוט שלא הייתה מביישת מנתח מצטיין. בצמוד פועל בית קפה שכונתי-קהילתי טרנדי ומעוצב בשם קפליקס, שזרם המבקרים בו נשפך למדרכה הצמודה. מול שתיהן פועל דיינר מושחת שפעם נקרא אוגי'ז והיום נקרא Steve's ומגיש המבורגרים, צ'יפס וגם פלטת דגים מעושנים בשם לופו – מחווה לשכן ממול.
לופו, מרחביה 6, טלפון: 03-6830638; קפליקס, מרחביה 6 (פינת סמטת השוק), טלפון: 6096535־03; Steve's, מרחביה 4, טלפון: 03-5168244

קפליקס, השכן של לופו, צילום: יוליה פריליק-ניב
קפליקס, השכן של לופו, צילום: יוליה פריליק-ניב
יום טוב
ברחוב לוינסקי השוקק, בייחוד בימי שישי, אנחנו נעצרים מול מעדניית יום טוב (לוי), שנפתחה בשנת 1947 ומאז פועלת במרץ. יום טוב לוי עלה מתורכיה, והחל להנגיש לתושבי הסביבה דליקטסים טעימים כמו עלי גפן ממולאים, שעד היום הוא מגלגל בעצמו, מיני זיתים וחמוצים, חלבה, ריבות, גבינות, נקניקים, דגים מעושנים ואוצרות טעימים בצנצנות ובקופסאות שימורים. אגב, חיים רפאל ראה כי טוב ליום טוב ופתח ממש ממול מעדנייה דומה, רק מה – בסגנון יווני. היום כולם מבסוטים ומתפרנסים בכבוד, לפחות לפי זרם הרוכשים בימי שישי.
הניהול של מעדניית יום טוב כיום נמצא בידי דור הנכדים, שפיתחו את האימפריה לסניף נוסף ברחוב שמגיש כריכים מעולים. אמנם מדובר במקום מעוצב וטרנדי בהשוואה למעדנייה, אבל בשניהם תיאלצו לחכות בתור. בסנדביצ'יה תוכלו לבחור כריך במחר קבוע של 36 שקלים במילוי גבינות / נקניקים, דגים מעושנים וכבושים בלחמנייה חומה דחוסה (או בקרואסון בחלק מהמקרים). יש גם בירות שמעבירות את הזמן בתור.
מעדניית יום טוב, לוינסקי 43; סנדביצ'יית יום טוב, לוינסקי 30

שלל הזיתים של מעדניית יום טוב, צילום: יוליה פריליק-ניב
שלל הזיתים של מעדניית יום טוב, צילום: יוליה פריליק-ניב
עלי גפן ממולאים שיום טוב לוי עדיין מגלגל מדי יום, צילום: יוליה פריליק-ניב
עלי גפן ממולאים שיום טוב לוי עדיין מגלגל מדי יום, צילום: יוליה פריליק-ניב
פימפינלה
ארז לנדאו מסביר שהוא מאמין בשילוש הקדוש של הסיורים: טעימה של אלכוהול, הליכה ברגל וארוחה טובה. עם אמונה שכזו הוא מוביל אותנו לפימפינלה – חמארה שכולה מוקדשת למשקאות אניס, או כמו שהם מכנים את עצמם – פולחן עראק ודגים. יש פה כ-140 סוגים של אניס וכל מיני מאכלים שמלווים טוב את ההחלקה שלהם בגרון, בהם איקאה סמיכה ודגים כבושים. נערכות פה הופעות ומסיבות והאווירה טובה וכייפית, כי עראק – שהזיקוק שלו היא אמנות בפני עצמה – משמח לבב אנוש. לגמנו כמה צ'ייסרים של עראק, מעראק הבית ועד עראק עם רוזטת שקדים קטיפתית ויצאנו להמשך הסיור.
פימפינלה, ‎נחלת בנימין 115‎ (פינת לוינסקי), טלפון: 054-7094407

פימפינלה, כל מה שהולך טוב עם עראק ושאר האניסים, צילום: יוליה פריליק-ניב
פימפינלה, כל מה שהולך טוב עם עראק ושאר האניסים, צילום: יוליה פריליק-ניב
במוקד הדיון - בורקס שוק
ויכוח עז ניטש בין חובבי הבורקס בשאלה מי מלך הבורקס של שוק לוינסקי. נדמה שבשוק לוינסקי עדיין זוכה המאכל המושמץ לעדנה וליחסי ציבור טובים. רבים מנהלים ויכוח האם בורקס פנסו או דווקא בורקס לוינסקי הוא הבורקס הכי טעים. ואולי זה בכלל הבורקס של קונדיטוריית אלברט, הנאפים רק בימי שישי? הקונדיטוריה של אלברט נמצאת ברחוב מטלון והיא פועלת מ-1935. פתח אותה אלברט שהיה קונדיטור בסלוניקי ועד היום אופה בה דור ההמשך עוגות ועוגיות, לא מעט על טהרת המרציפן, לחובבי הז'אנר. ובימי שישי גם בורקס ששמו נודע למרחוק בקרב המקומיים.

בורקס פנסו, לונסקי או דווקא אלברט? צילום: יוליה פריליק-ניב
בורקס פנסו, לונסקי או דווקא אלברט? צילום: יוליה פריליק-ניב
לצד המעדניות, המסעדות העדתיות והדוכנים, משהו טוב קורה בשוק והוא אבן שואבת למסעדות וברים. אם יש חוט מקשר בין כל המסעדות והברים הנפתחים בשוק הוא חוט של שמחה. תמיד שמח בהם ומי שרוצה להיות שמח, עם קשר או בלי לחודש אדר, יודע ששם ימצא את מבוקשו. הנה כמה המלצות לאוכל מרחיב לב ונפש:

ביר בזאר
ל- BeerBazaar לוינסקי הגענו יממה אחרי שנפתח. מדובר בחמארת בירות בוטיק חדשה שלה כבר שני סניפים בשווקים אחרים בארץ – הכרמל ומחנה יהודה. יש פה לא פחות ממאה סוגי בירות בוטיק ישראליות ותפריט המורכב מפרודוקטים המגיעים מהשוק. שמחתי לנגוס בכריך סביזניץ – סביצ'ה בורי מתובל ביוזו וראס אל חנות, נגיעות לבנה וירקות וכל זה על חלת ויזניץ מיתולוגית. גם יתר המנות, כמו סלט ביג לוינסקי שהוא סלט שוק עם טחינה בצד, מיטבולס בג'בטה או פוטטוס מתובלים בתבלינים מהשכנים בשוק הם בדיוק מה שבירה ישראלית טרייה וצוננת צריכה לצדה ביום שישי אחר הצהריים. תפריט הבירות כולל חלוקה לשישה סגנונות: לאגר, פייל אייל, Amber ale, חיטה, פורטר/ סטאוט, IPA והסגנון הבלגי. יש פה עשרה ברזים לבירות מתחלפות וגם בירות בייצור עצמי במבשלה של ביר בזאר בקריית גת, חלקן במהדורה מוגבלת.
ביר בזאר, זבולון 13, טלפון: 03-5338190

יותר מ-100 בירות ישראליות בביר בזאר לוינסקי, צילום: אפיק גבאי
יותר מ-100 בירות ישראליות בביר בזאר לוינסקי, צילום: אפיק גבאי
סביזניץ - אוכל שהולך טוב עם בירות, צילום: יוליה פריליק-ניב
סביזניץ - אוכל שהולך טוב עם בירות, צילום: יוליה פריליק-ניב
אוזריה
האווירה באוזריה שמחה ומדבקת, המוזיקה והקוקטיילים מצוינים, ויש בתפריט מנות רעננות ומגובשות בהשראת הבלקן. אחת ממנות הדגל היא ארטישוק צלוי בגריל על קרם תירס ופרמזן, יש פה גם צזיקי סמיך כמו ביוון, סביצ'ה עונתי מתחלף, קרפצ'ו בקר עם זרעי עגבניות, עלעלים וגבינת מנצ'גו, נתחי שייטל על קרם שקדים (אחו בלנקו), צלחת פירות ים טריים הכוללת מולים, שרימפס, טבעות קלאמרי וראשי קלאמרי ברוטב עגבניות, סופלאקי פרגיות, סינייה קבב ועוד.
אוזריה, מטלון 44, טלפון: 03-5330899

דלידה
מסעדת דלידה, שנפתחה לפני כשלוש שנים בלב שוק לוינסקי, ממחישה שוב כמה אוכל יכול להיות עניין שמח. זה קורה בעיקר מהחיבורים של מנות בהשפעה ערבית-איטלקית-צרפתית, קוקטיילים מקוריים, מוזיקה מגוונת שמגיעה מאותם מחוזות ואווירה של חמארה ים תיכונית. ראו בעלי הדלידה שהשילוב מנצח והקימו את דלידה בר מעבר לכביש. בה מקיימים לפחות פעמיים בחודש במה לטבחים אורחים ממסעדות אחרות והכל כדי שיהיה לכולם מעניין בצלחת ובלב. מה אוכלים? טרטר דג ים - קרקר הודי, דלעת מוחמצת, לבנה, קרמבל סלרי; קובה ניה - פילה בקר, פיתה מטוגנת, שומן כבש, איולי יוגורט מיושן; בורקס קורקבנים המוגש עם ביצה רכה, רסק, יוגורט פיסטוק, סמבוסק זנב שור, קבב טלה עם ברינזה ופיסטוק, רביולי שרימפס וסרטנים, מנות עונתיות מתחלפות וגם ארוחות מועבט – ארוחות טעימות למי שרוצה לפתוח שולחן (לארבעה עד שבעה סועדים), ועוד.
דלידה בר, זבולון 8; מסעדת דלידה, זבולון 7, טלפון: 03-5369627

קובה ניה בדלידה בר, צילום: אנטולי מיכאלו
קובה ניה בדלידה בר, צילום: אנטולי מיכאלו
סמואל
מסעדה ממש חדשה נפתחה לאחרונה בשולי שוק לוינסקי, ברחוב העליה, והיא בבחינת החזרת עטרה ליושנה. סמואל היא מסעדה בלקנית חדשה, המציעה גם אווירה שמחה לצד מנות מהמטבחים, היווני והתורכי אך בהגשה ובטיפול מוקפדים יותר מאשר במטבח הביתי של בשלנים עדתיים. יש פה בשלב זה (ייתכן בעתיד ישתנה תפריט ההרצה) מטיאס כבוש עם יוגורט, נקניק טורקי, סלט שעועית לבנה עם בצל סגול ואנשובי, כבד קצוץ, ציזיקי, פלפל ממולא גבינת פטה בציפוי פריך ברוטב פיקנטי, מוסקה בשר וחצילים, אסאדו על גבץ' בולגרי, קפלסקביצה - קציצה סרבית ממולאת בגבינת קשקבל מוגשת בלחמניה, שישברק, סופלקי פרגיות וסופלקי כבש ועוד מנות שמחות המתחברות לשוק הסמוך.
סמואל, העלייה 43, טלפון: 03-9012630

מאזטים בלקניים בסמואל, צילום: אורלי סגל
מאזטים בלקניים בסמואל, צילום: אורלי סגל
דייגו סאן
אם יש מקום בשוק ליוונים, לתורכים, לבולגרים, לפרסים ולעיראקים – למה לא למקסיקנים? דייגו סאן היא לא בדיוק מסעדה עדתית קלאסית, אלא יותר מסעדה מהדוק החדש ומפונפן. אם כי היא מתאפיינת באותה אווירה צוהלת המאפיינת את יתר המסעדות בשוק, וטוב שכך. בתפריט יש שלל קוקטיילים, סנגריות, סלט פפאיה עם רוטב דגים, סלט שעועית שחורה עם שברי נאצ'וס, סביצ'ה, צ'ילי קון קרנה, מניוט סטייק צרוב המוגש עם קוואקמולה ועוד מנות משמחות חך. דייגו סאן נמצאת ברחוב המשביר, בדיוק בקצה השני מרחוב המשביר 2, שם נהגו לחלק בתקופת הצנע תלושים למזון לפי הקצבה. מצד אחד של הרחוב הצנע, מצד שני – הסצינה.
דייגו סאן, המשביר 2, טלפון: 03-5531557
מאמרי מערכת