פסח, ביצה ומרור: 4 המקומות היפים ביותר בישראל לפיקניק בפסח 2017

אין כמו פיקניק בחיק הטבע בפסח, אבל לפני שאתם רצים עם מחצלת ופק״ל קפה, קבלו כמה כללים למציאת מקום איכותי לפיקניק, וכמובן את המקומות היפים ביותר שתוכלו לעשות בהם פיקניק בחול המועד פסח 2017


שי יגל | 30.3.2017
מקום פיקניק ביער, צילום:
בפסח יש חופש, הרבה חופש, ואם יש לכם ילדים אז המון חופש. אחרי כל הטיולים, הנסיעות, ההצגות, והקניות הצורך לצאת מהבית בלי להשקיע הון קטן, ובלי משימות מורכבות הופך להיות אתגר לא קטן. בעצם הפתרון הוא מאוד פשוט: לצאת לטבע ליער הסמוך, למצוא פינה שקטה, ולהעביר את הבוקר באכילה עם כל המשפחה.

מהר מאוד תגלו שהפיקניק הזה, כמה שהוא פשוט ככה הוא כיף. בעצם מה צריך יותר? קצת ירוק, כמה פרחים, מזג האויר חמים, וכמובן אוכל והרבה. המתקדמים יוסיפו לאוכל גם איזה בקבוק יין ויישתדרגו מפיקניק ל״פיקניק באווירה אירופית״. לפני שאתם רצים ליער עם מחצלת ופק״ל קפה, קבלו כמה כללים למציאת מקום איכותי לפיקניק:

קרוב: באמת שאין סיבה לנסוע חצי מדינה בשביל לאכול ביצה קשה ביער.
מוצל: גם אם רק כשבאתם עוד קצת קריר, מהר מאוד שמש אפריל תהפך למטרד.
פורח: גם אם אתם לא חובבי פריחה מושבעים תפאורה של פרחים היא אחלה דבר.
ברז מים קרוב: לא חייבים לשבת על ברז מים, אבל אם יש אחד לא רחוק זה בהחלט עוזר.
גישה קלה וקצרה: בדיוק כמו בסעיף הראשון, תעשו את זה פשוט.

המקומות היפים ביותר לפיקניק בפסח 2017

יער בן שמן: מכה של הפיקניקים

יער בן שמן רחב הידיים, נמצא במרכז הארץ וכולל מאות מקומות לפיקניקים. בתוך היער מערכת דרכים המתאימות לנסיעה בכל רכב, ככה שממש אין צורך להצטופף עם כולם בכניסה ליער. הקרבה למרכז הארץ, בתוספת עם הפופולריות הגדולה בקרב רוכבי האופניים הופכים את היער, ובמיוחד את אזור מצפה מודיעים שבכניסה לעמוסים, אך אל חשש! נסיעה קצרה אל עומק היער או כניסה מדרך אחרת, תביא אתכם במהירות אל הארץ המובטחת, בין עצי היער.
פינה ביער בן שמן,
פינה ביער בן שמן, צילום: shishi
יער המלאכים: קרוב רחוק

כביש 6 הפך את אזור קרית גת לחלק בלתי נפרד ממרכז הארץ, נסיעה של חצי שעה מגוש דן ואתם כבר באווירה אחרת. יער המלאכים נמצא קרוב מאוד למחלף קרית גת, כך שההגעה אליו מהירה וקלה. בתוך היער תוכלו למצאו פינות חמד רבות, חלקן כוללות שולחנות קק״ל וחלקן לא כולל דבר מלבד פיסה ירוקה בין העצים. לא חשוב אם הסגנון שלכם מבוסס שולחנות או מבוסס מחצלות תוכלו למצוא פה את המקום שלכם. מי שישקיע במיוחד יכול גם לזכות בתפאורת פרחים משלימה.
יער המלאכים לא רק עצים,
יער המלאכים לא רק עצים, צילום: מערכת מפה
יער בית קשת: פיקניק חלוצי

נופי יער בית קשת מתכתבים ישירות עם אושיות כמו יצחק רבין שלמד בבית הספר "כדורי" הסמוך, יגאל אלון בן כפר תבור הסמוך שזו הייתה החצר האחורית שלו, ועוד רבים וטובים. כך שמי שפיקניק בנופים הנהדרים האלו לא מספיק לו, יוכל להמשיך לסיור מורשת למרגלות התבור. גם בלי כל זה מדובר באחד מהיערות הכי שווים שיש. פשוט כי בניגוד לעצי האורן שממלאים כל פינה ביערות ארצנו, פה יש סיכוי לתופס איזה עץ אלון מפואר, והרי ידוע שעצי אלון נבראו כדי לעשות תחתם פיקניק. אחרת אי אפשר להסביר את הצל המושלם שלהם, בתוספת העובדה שפשוט אי אפשר שלא לטפס על אחד שמגיעים אליו.
נוף חלוצי ביער בית קשת,
נוף חלוצי ביער בית קשת, צילום:מערכת מפה
קרן הכרמל: הר של פיקניקים

אי אפשר לדבר על פיקניק או על יער בכלל בלי להזכיר את ההר הירוק, הלא הוא הכרמל. קרן הכרמל הידועה גם כמוחרקה היא רק אפשרות אחת מבין רבות על ההר הנהדר.

למרות השריפה הגדולה שפגעה בחלקים רבים של הכרמל, נותרו פה אין ספור מקומות נהדרים. הגובה של ההר הופך גם את מגז האויר לקצת יותר קריר, וכמובן את הנופים ליפים הרבה יותר, אז מי שלא בטוח לאן לנסוע, בכרמל אין טעויות. מה גם שאם האוכל לא משהו תמיד אפשר לסגור פינה בעוספייה או בדלית אל כרמל עם איזה פיתה דרוזית טובה.
ההר ירוק,
ההר ירוק, צילום: yoho
מאמרי מערכת