משק בעיר הגדולה: "משק ברזילי" לא רק לטבעונים

לא רחוקים כלל הימים בהם המילה "טבעונות" הייתה ג'יבריש עבור לא מעטים. כיום, המודעות לאורח החיים הטבעוני נמצאת בשיאה, ומלבד אלו שרוצים לשים בפרונט את הדיון על הטבעונות, גם ישנם אלו שהצליחו לשים על פודיום המנצחים את המטבח הטבעוני.


אסף אור שנהב | 7.1.2018
משק ברזילי
לעתים, כשחושבים על מטבח טבעוני, חושבים בעיקר על מבחר מצומצם מאד של אפשרויות זמינות ועל תחליפים שאינם באמת תחליף, אלא פשרה. "משק ברזילי" מוכיחים אחרת, עם תפריט לא קטן בכלל הכולל סקטור של מנות פתיחה ומנות עיקריות. אוכל טבעוני הוא לטבעוניים בלבד? לא במקרה הזה.

מסעדת "משק ברזילי" מצליחה להוכיח שהמטבח הטבעוני אינו נישה ואינו נחלתם של הטבעוניים בלבד. התפריט כולו מבוסס על מנות עשירות של ירקות וקטניות, כאשר גולת הכותרת היא לנסות ולהפיק מנות מרכיבים אורגניים בלבד. יהיו אלו שלא יתאמצו, לא ינסו ובעיקר יחששו להעביר ערב במסעדה טבעונית, אך טעימה ממנות התפריט גילתה לי עולם שלם, ובעיקר הוכיחה שאפשר ליהנות גם מארוחה שאין בה אף לא מרכיב אחד מהחי.

אז מה אכלנו?

המנה הראשונה שטעמנו הייתה טרין ירקות קלויים (47 שקלים) הממולא בגבינות טבעוניות ופסטו. אולי יפתיע, אך אני מעולם לא טעמתי מנה של טרין ובטח שלא הכנתי. המון טבעונים הם אוכלי בשר וחלב לשעבר, כך שעבורם היכולת להפיק תחליפים ראויים המזכירים את טעמי העבר הינה מאד מוערכת. כחובב גבינות מושבע, הופתעתי עד כמה המרקם והטעם מזכירים את הגבינות המבוססות על חלב. הפלפלים והקישואים היו פשוט נפלאים – רכים וחיוניים גם יחד, עם תיבול מדויק, מליחות חדה, והמנה בכללותה בעלת נראות משגעת.

המלצה נוספת שקיבלנו היא על פאנג'אבי אבוקדו (44 שקלים) – מנה של פיתות שעועית מש קטנות עם סלט אבוקדו, לימון כבוש וסלט עגבניות. גילוי נאות: אני ואבוקדו אלו שני עולמות מקבילים. לא יודע מה גרם לי לבטוח במטבח של "משק ברזילי" ולנסות את המנה. אני מניח שהשילוב של פיתות שעועית המש שסיקרנו אותי בליווי הלימון הכבוש החביב עליי מאד, עשו את העבודה. סלט העגבניות שהגיע בצד עוטר בפירורי גבינה טבעונית, ששוב, הזכירה באופן מחשיד ומפליא גם יחד את גבינת הריקוטה. חובבי האבוקדו יתענגו על כל ביס, ואפילו אני, שהעזתי לטעום אבוקדו, יצאתי נשכר.

ואל העיקריות: המנה הראשונה שנטעמה היא מסאלה דוסה (65 שקלים) – מנה של קרפ מעדשים ואורז, שיפוד כרובית, בצל וטופו בטנדורי וצ'אטני קוקוס. אם אני צריך מילה לתאר את המנה הזו היא לבטח תהיה וואו. ראשית, נדיבות המנה. סועדים המגיעים לארוחת ערב במסעדה ומזמינים מנה עיקרית, רוצים לקבל מנה בגודל נדיב, וכאן גודל המנה עונה על כל הציפיות ומעבר. כל המרכיבים במנה הזו, ללא יוצא מן הכלל, תרמו לתוצאה הפשוט מצויינת. להצליח להביא טעמים וקצב הודי אל צלחת במסעדה טבעונית? מוערך מאד.

מנה נוספת הייתה הפטריותיזם (66 שקלים) – פטריות שיטאקה, אויסטר, יער, פורטבלו, שימאג'י ופורצ'יני על אורז אסור וקרם אגוזי מלך. אני מאמין שמטבח טבעוני לא צריך להעתיק טעמים או לייצר ורסיות טבעוניות למנות שאינן טבעוניות, אלא לייצר את הטון שלו בזכות עצמו. למרות שהמנה הזו יכולה להתפס עבור רבים כמקבילה הטבעונית למנת הריזוטו, מדובר על מנה שבטעמיה בהחלט עומדת בפני עצמה. הפטריותיזם שידרה רומנטיות, נחמה ואלגנטיות וסומנה גם היא כמוצלחת. אני באופן אישי הייתי מוותר על קרם אגוזי המלך – טעמו עמוק ודומיננטי והוא נפלא לכשעצמו, אך במכלול הזה אני מאמין שחגיגת הפטריות והאורז האסור היו יכולים לעמוד בפני עצמם.

המנה האחרונה הייתה ניה סאל (65 שקלים) – סטייק דלעת מתובל, פירה ירקות שורש, שעועית ירוקה וערמונים בקארי אגוזי לוז. סטייק הדלעת היה משובח! בסופו של דבר מדובר על חתיכת דלת בשרנית, אך גם כדי להכין דלעת צריך ידיים מקצועיות והיכרות אינטימית עם חומר הגלם. קארי אגוזי הלוז היה מרהיב, והפירה, למרות שלא נכחה בו כל טיפת חמאה או שמנת, ראוי לשם קרם ירקות שורש. גם במנה הזו חזר המוטיב החוזר של הגודל הנדיב, ואם אתם מחפשים מנה שהיא value for money – מצאתם.

ולקינוחים: גם כאן נרשמה הפתעה. הקינוח הראשון הוא קרן אור (45 שקלים) – מוס גבינת קשיו על בצק פריך, קרם פיסטוק ושוקולד לבן, קוביות מרמלדה וטוויל סלק. בכדי לקבל קינוח שכזה המבוסס על מרקמים ייחודים, צבע ופרזנטציה, חייבת להיות התערבות של קונדיטור אינטיליגנט ויצירתי. לא ציפיתי לקבל קינוח עם נראות שכזו בסעדה טבעונית. המשחקים בין המרקמים והטעמים היו נפלאים, וכל ביס זימן הפתעה מכיוון אחר – כמו הליכה ביער שבכל כמה מטרים אתם נגלים לפרח אחר שמרחיב את הלב, פותח את הנשמה ובעיקר מרגש.

קינוח נוסף שנטעם היה שבבי קקאו (38 שקלים). פצצת מתיקות טבעונית של בראוניז תמרים ומוס קקאו, רוטב וניל, טוויל שוקולד ורוטב תות. מוס הקקאו היה לא רע, אך בראוניז התמרים היה דחוס מדי ולי הייתה חסרה קצת אווריריות במנה. ובאשר לרוטב התות? ממש כמו קרם אגוזי המלך: רוטב נהדר, אך שילובו במנה יצר גודש לא נחוץ.

משק ברזילי, אחד העם 6, תל אביב.

טלפון: 03-516-6329

שעות פתיחה: ראשון עד שישי – 23:00-08:00.

שבת – 23:00-09:00.

מטבח טבעוני, מתאים מאד גם לרגישים לגלוטן.

מאמרי מערכת