צהלולים ב"הילולים"

המטבח הוא באוריינטציה פרסית וניתן למצוא בתפריט מבחר מנות טיפוסיות כמו ה"חורש" שהיה הפתעה משובחת ועסיסית בזכות הבשר, הלימון הפרסי ובעיקר "כל הירוקים האפשריים" לדברי בעל הבית.


שוש חזן גרינברג | 11.1.2018
מנה מהמבטח.
בקצה תל אביב, בקו הגבול עם חולון, ממוקמת "הילולים", מסעדה בשרית גלאט כשרה שכולה שמחה.

זוכרים את השיר "אין לי רגע דל" שבו רבקה מיכאלי מציינת שבכל יום "יש פסטיבל"? בקרב הקהל הדתי חרדי יש הרבה פסטיבלים ושפע של שמחות, כשלכל שמחה יש גם "נלווים" כמו האירוסים וה"וורט" שמצטרפים לחתונות, טקסי "פדיון הבן" או ה"שלום זכר" שמצטרפים ללידת תינוק חדש, וכך הלאה, ואם אפשר לחגוג עם ארוחה איכותית ובשפע, למה לא?

המתחם של "הילולים" כולל כמה חללים, כשהמרכזי הוא המסעדה שפועלת בימים ראשון עד חמישי ומאכילה הן קבוצות שיושבות בשולחנות שהוזמנו מראש, הן עוברי אורח שמגיעים לסביבה (המקום סמוך לבית החולים "וולפסון") והן מה שנקרא "שולחן מהיר" שבו סועדים מגיעים היישר אל הגריל, בוחרים מנה ואוכלים במקום או לוקחים "טייק אווי".

בחללים הנוספים נערכים אירועים שונים, מאירועים דתיים כדוגמת בריתות ו"שבע ברכות", ועד ימי עיון, השקות, כנסים, הרמת כוסית לקבוצות עובדים (והמסעדה חביבה מאד על יחידות משטרה מהסביבה שחוגגות שם פרידות או תפקידים חדשים), ואפילו חדר לקריוקי!

אנחנו התמקמנו באולם המרכזי, שהיה מלא מפה לפה, מדי פעם נשמעה שירת "יום הולדת שמח" מאחד השולחנות, ותוך שניות, בלי הגזמה, מרגע שהתיישבנו, השולחן שלנו כבר כוסה במה שמכונה "פתיחה" והיה בעצם שפע עצום של קעריות וקערות שהכילו כל טוב.- כמות גדולה של סלטים כמו סלט תירס, כרוב, גזר, סלק, פלפלים חריפים, טאבולה, סלט תורכי, ועוד, לצד טעימות מהמנות המבושלות של סוגי תפוחי אדמה, אורז בתוספות שונות, צלחת חומוס וטחינה אסלית, וגולת הכותרת מבחינתי – מנת "חורש" פרסית. הכל לווה בפיתות טאבון גדולות ופריכות במרכזן.

המטבח הוא באוריינטציה פרסית וניתן למצוא בתפריט מבחר מנות טיפוסיות כמו ה"חורש" שהיה הפתעה משובחת ועסיסית בזכות הבשר, הלימון הפרסי ובעיקר "כל הירוקים האפשריים" לדברי בעל הבית. יכולתי לחסל גיגית בשקט. עוד במנות הפרסיות שבתפריט- "גונדי"- אותה קציצת בשר וירקות עסיסית, סוגי אורז שונים ולצדם גם מנות מהמטבח הקווקזי והבוכרי.

נקודה חשובה לזכור - לא להתמלא מהפתיחה מכיוון שגאוות המקום היא השיפודים שמוכנים לעיני הסועדים על גריל ארוך. שיפודי הודו, פרגית, כבד עוף, לבבות, אנטרקוט, כל בשר שתחשבו עליו כבר עולה על הפחמים ומשם לצלחות ולשולחנות, גם כן במהירות שיא. אנחנו צירפנו לשיפודים שהגיעו אלינו כוס יין אדום, ובמהרה כבר חגגנו ביחד עם סועדי השולחן הסמוך. (מזל טוב סבתא!).

החביבים עלי ביותר היו שיפודי הפרגית העסיסיים ושיפודי הכבד שפשוט נמס בפה. כאמור המסעדה פתוחה חמישה ימים בשבוע, משתים עשרה בצהרים ועד אחת עשרה בלילה, כשבימי שישי היא הופכת להיות יריד אוכל שבו ניתן לרכוש (במקום או בהזמנה מראש) אוכל לסופשבוע במבחר גדול של סלטים, תוספות (והמלצה חמה על המנות הפרסיות), מנות עוף, בשר ודגים, ועוד. יש גם "חבילות" של ארוחות מוכנות בתקציבים שונים, כך שאם עורכים למשל "שבת חתן" בבית, או מארחים כמות גדולה של אורחים, הכל כבר מסודר מראש. להזמנה של מעל עשרים ארוחות יש אפשרות של משלוחים.

לחשו לי בסוד שאחד האורחים שאוהב להגיע למסעדה הוא נשיא המדינה ראובן "רובי" ריבלין, שנהנה מהמטעמים השונים.

במקום פועל שירות קייטרינג למסיבות יום הולדת, חינה, חנוכת בית ועוד, וכן להבדיל גם לאזכרות.

לסועדי "הילולים" יש גם אפשרות חנייה חינם במקום, וגישה נוחה ומסודרת לנכים.

מחיר ארוחה ממוצעת לאדם, כמאה שקלים, ותמורתם הוא זוכה לשפע רב של מנות ופינוקים ממטבחו של השף אריאל קדם, מומחה למטבחים הפרסים, מרוקאים, מזרחיים ובוכרים.

"הילולים" - הלוחמים 11 תל אביב.

מה נאמר? רק בשמחות!

מאמרי מערכת