"הזקן והים" - הפשטות, הטריות, היופי

אפשר היה לחשוב ששירות כזה ונדיבות כזו גם יעלו הרבה כסף, אבל ההפך הוא הנכון. המחירים במסעדה סבירים מאד ומאפשרים להתפנק על השפע בלי לקרוע את הכיס. כך למשל כל המבחר הענק של הסלטים, שכאמור מתמלא שוב ושוב ללא תחתית, כלול במחיר המנה העיקרית.


שוש חזן גרינברג | 15.1.2018
סלטים.
על גבעה קטנה ביפו, מול אחד הנופים היפים במדינה, שוכנת המסעדה המיתולוגית "הזקן והים" - מוכרת ואהובה כמו הספר הקלאסי של המינגווי. בספר, איש זקן נאבק בדג גדול, במסעדה אין צורך להיאבק, יש שפע של דגים טריים היישר מן הים אל הצלחת. בכלל "שפע" זו מילת המפתח במסעדה, ברגע שמתיישבים ליד השולחן, הוא מתכסה בפסיפס של כעשרים קעריות של סלטים טריים תוצרת המקום כמו סוגי טחינה שונים, חריפים ולא חריפים, סלט תורכי, גזר מתוק, חצילים, כרוב, תירס, סלק ועוד רבים וטובים, שמתמלאים בלי הפסקה. כמובן שקנקן הלימונדה המסורתי מתייצב כחייל ולצידו סלסלת פיתות חמות ומפתות במיוחד ואם זה לא מספיק מגיעים גם כדורי הפלאפל הפריכים והריחניים להתייצב ליד כל הסלטים.

בזמן שקראנו את התפריט, טעמנו גם שלוש מנות תוספות, האחת מנת חציל בלאדי עם טחינה, רך וחרפרף, השנייה מנת פטריות מוקפצות עם ירקות, והשלישית קערה של סלט ירקות עשיר וטרי, קצוץ דק, שרענן לנו את החיך בין הנגיסות.

התמזל מזלנו לשבת בשולחן חיצוני, ממש מול הגלים, לשמוע את השחפים ברקע ולנשום את הריח המלוח של הים שרמז לנו על הבאות על הצלחת. בתפריט המסעדה דגים, כולם דגי ים כמובן, ואנו ביקשנו וקיבלנו את המלצת המקום, דג דניס ודג לברק על הגריל, שהוגשו עם צ'יפס.

עוד בתפריט בשרים שונים ופירות ים, אבל כאמור בחרנו להתמקד בדגים בהתחשב במיקום המפתה מול הים. השולחנות מסביבנו התמלאו במהירות בכל סוגי הסועדים, מזוגות תיירים שלא ידעו לאן להסתכל קודם עקב השפע על השולחן, דרך משפחות עם ילדים (וגם כלבים) ועד לקבוצות גדולות שעבורן חוברו שולחנות על ידי צוות המקום.

בכלל, צוות המקום יכול לכנות את עצמו בשקט "צוות הוריקן" מכיוון שהמהירות שבה הגישו ופינו כלים הייתה מסחררת. למרות כמות הסועדים הגדולה שנכחה במקום בשעת צהרים של שבת, ניהול ההגשה וההושבה היה מושלם, אף אחד לא התעכב, המנות זרמו בקצב וגם פינוי הכלים והניקיון היה ללא רבב.

לקינוח הסעודה ניתן לבחור בין בוואריה, מלבי, קרם שוקולד ודומיהם, אנחנו קיבלנו את המלצת המקום שהייתה מנה גדולה של גלידה עם קרם חלווה, ולצידה עוומה - ממתק ערבי שכלל כדורים מתוקים שנטבלו בסירופ מתוק והיו בועה קטנה של עונג מרוכז.

שירת "יום הולדת שמח" בקעה מהחלל הפנימי, הבריזה מן הים ליטפה את יושבי השולחנות החיצוניים ועוד לקוחות החלו להגיע. במבט אל השולחנות הסמוכים נראה ניכר היה שהמוטו של המקום הוא כמו בפרסומות "לפנק, לפנק, לפנק" מכיוון שברגע שהתרוקנה קערית סלט, הונחה חדשה במקומה, מלאה בכל טוב. לרגע לא היה מצב שחסר משהו, מה שמפליא בהתחשב בגודל המסעדה וכמויות האורחים והמנות.

אפשר היה לחשוב ששירות כזה ונדיבות כזו גם יעלו הרבה כסף, אבל ההפך הוא הנכון. המחירים במסעדה סבירים מאד ומאפשרים להתפנק על השפע בלי לקרוע את הכיס. כך למשל כל המבחר הענק של הסלטים, שכאמור מתמלא שוב ושוב ללא תחתית, כלול במחיר המנה העיקרית. (למי שאינו מזמין מנה עיקרית, מחיר הסלטים הוא 50 שקלים לאדם ו-25 שקלים לילד). כתוצאה מכך ניתן לאכול ארוחה משביעה מאד וברמה גבוהה במחיר ממוצע של כ-100 שקלים לאדם.

במקום ישנה אפשרות לערוך אירועים פרטיים ועסקיים שמתאימים לעד 400 מוזמנים ובהתאמה של תפריט האירועים.

"הזקן והים". כתובת: רחוב קדם 85 יפו.

חנייה בשפע ובחינם מול המסעדה.

מסעדת דגים/פירות ים/ בשר.

שעות הפתיחה: 00.00-11.00 בכל ימות השבוע.

גישה לנכים: יש.

אין אפשרות להזמין מקום מראש, וכדאי להזדרז כי למסעדה יש ביקוש עצום.

המסעדה איננה כשרה.

מאמרי מערכת