בחזרה לאיטליה: ביקור במסעדת "הס 4"

מסעדת "קוצ'ינה הס 4" אינה גדולה, ובמידה רבה אינה מאפיינת את יתר המסעדות האיטלקיות בתל אביב הדבקות בעיצוב גרנדיוזי, מלצרים בגילאי העשרה ותפריטים שהושקעה בהם עבודה גרפית מקצועית.


אסף אור שנהב | 15.1.2018
מנות עיקריות.
אחרי שנים רבות באכילה במסעדות, אני מצליח להבין שחוויה ממסעדה אינה מבוססת אך ורק על האוכל המוגש בה. חוויה, בין היתר, נמדדת על פי השירות המוענק, מקצועיות המלצרים ואיך לא: האווירה הנוכחת במסעדה. הביקור שלי ב"קוצ'ינה הס 4" התחיל עוד הרבה לפני שהמלצרית ניגשה אל השולחן לקחת את ההזמנה. אלו מכם שביקרו באיטליה, לבטח זוכרים היטב לצד מלכודות התיירים גם את המסעדות הקטנות, הביתיות והצנועות, אלו שעם הכניסה אליהן אתם מרגישים טעם אותנטי, מוכר ומנחם.

מסעדת "קוצ'ינה הס 4" אינה גדולה, ובמידה רבה אינה מאפיינת את יתר המסעדות האיטלקיות בתל אביב הדבקות בעיצוב גרנדיוזי, מלצרים בגילאי העשרה ותפריטים שהושקעה בהם עבודה גרפית מקצועית. ב"קוצ'ינה הס 4" אתם יכולים להתרפק על כנפי הנוסטלגיה ולהגיע לחוויה שונה במרכז תל אביב. תחושת הביתיות והאינטימיות מתחילה עם גודלה הקטן של המסעדה, המוסיקה הנעימה הנשמעת ברקע שיוצרת פס קול מרהיב למנות, ועד לנוכחות השפית המקסימה תמר כהן-צדק שהינה חלק בלתי נפרד מנוף המסעדה. בעידן בו האגו המנופח של סלב-שפים שמור למאחורי הקלעים של המסעדה, אם בכלל, במקרה הזה מצטרפת אל חומרי הגלם השפית בעצמה שהנוכחות שלה, הצנועה יש להדגיש, הינה כמו תיבול נוסף על כל מנה.

אז מה אכלנו?

מנת הפתיחה שבחרנו תחילה הייתה מנת בודינו פרמג'אנו (42 שקלים). אלו מכם שהספיקו לאכול במסעדה הקודמת של תמר "קוצ'ינה תמר", לבטח זוכרים את המנה הזו שעבורי במידה רבה היא סמל. מדובר על מנת סופלה פרמז'ן המגיעה בעיטור פטריות צלויות. המנה הזו היא קסם והיא מצליחה להחזיר את התום לצלחות המוגשות במסעדות בשנת 2018. כיום, כשעידן ה"פוד-פורן" שולט וישנה תחרות סמויה בין השפים מי משגר מנה שהחזות שלה מקורית יותר, כאן הספוט מתרכז במנה ובטעמים שלה. למרות שתחילה מצפים לטעם מעט עוקצני, המנה עדינה מאד בטעמיה והנראות השברירית שלה מחייבת אתכם בביסים עדינים. כבר עם הגשת המנה הזו הבנתי כי ב"קוצ'ינה הס 4" אין התחכמות ואין טרנדים, יש אוכל.

מנה נוספת שנטעמה מסקטור המנות הראשונות היא מנת ריזוטו יער (52 שקלים). מודה, אני ציפיתי למנת ריזוטו קרימית ומושחתת המבוססת על כמויות אדירות של פרמז'ן, שמנת וחמאה. יאמר לזכותה של המלצרית כי היא הדגישה בפנינו שלא מדובר על מנת הריזוטו הקלאסית, אלא על מנה מעט שונה – כזו המבוססת על אורז אל דנטה ועל מרקם קליל יותר. אכן, מנת הריזוטו הזו הייתה לי מעט זרה, אבל זה לא הופך אותה ללא טובה. בעוד מנות הריזוטו המוכרות לי מצומצמות היטב, כאן בכל ביס הייתה נוכחות של ציר עדין. גם כאן, צורת ההגשה פשוט שובה ורחוקה מכל מה שמצופה ממסעדה איטלקית בלב תל אביב.

המנה העיקרית שטעמתי היא דניס במחבת עם פירה (110 שקלים). במקור המנה הזו מגיעה עם שפצלה שהן אטריות בצק. לא אתבייש להגיד שזו ללא כל ספק אחת ממנות הדג הטובות ביותר שאכלתי בחיי. הרוטב שעטף את הדג היה גדוש בטעמים עמוקים מאד של לימון, רוזמרין ומרווה, מה שיצר טעם מנחם, בושם כפרי וגעגועים למשפחה איטלקית שמעולם לא הייתה לי. כל מה שהיה חסר באותם הרגעים היה גשם שהיה מוסיף לאווירה הרומנטית ואפילו המעט-נאיבית שיש במסעדה של תמר. עם ביקורכם ב"קוצ'ינה הס 4", אני ממליץ בחום לדגום את המנה הזו.

"קוצ'ינה הס 4". רחוב משה הס 4, תל אביב.

לא כשר.

טלפון: 03-555-103

ראשון עד חמישי: 16:00-12:00.

רביעי וחמישי גם בסרוויס ערב: 23:00-18:30.

יום שישי: 16:00-08:30.

שבת: סגור.

מאמרי מערכת