אתה נמצא ביפו! ביקור ב"שבתאי היפה"

המסעדה מגדירה עצמה כמסעדת דגים ופירות ים בסגנון יווני – סגנון שניתן להבחין בו כבר מהכניסה אל המסעדה בה מושמעת תחנת רדיו יוונית. השפה היוונית, צליל הבוזוקי והקצב בו המסעדה מתנהלת, מעניקים את הניחוח היווני המוכר והאהוב כל כך על הישראלים.


אסף אור שנהב | 16.1.2018
ארוחה במסעדה.
אנחנו, התל אביבים, בטוחים כי בירת הקולינאריה של ישראל היא תל אביב. לא שאני מפקפק חלילה במעמדה של העיר שלעולם לא ישנה, אך אני סבור כי ראוי להצמיד לעיר תל אביב גם את יפו, לפחות בכל הקשור לקולינאריה. יפו גדושה בלא מעט בשורות קולינאריות, כאשר מרביתן מצויות בסימטאות נידחות שללא המלצה מכוונת, יהיה קשה מאד להגיע אליהן. עבור היפואים ועבור אלו שעבורם קונספט מסעדות הדגים הוא הקונספט החביב ביותר, מסעדת "שבתאי היפה" כבר זכתה לשבחים וכמקום ראוי בהחלט לארוחת ערב שמחה.

המסעדה מגדירה עצמה כמסעדת דגים ופירות ים בסגנון יווני – סגנון שניתן להבחין בו כבר מהכניסה אל המסעדה בה מושמעת תחנת רדיו יוונית. השפה היוונית, צליל הבוזוקי והקצב בו המסעדה מתנהלת, מעניקים את הניחוח היווני המוכר והאהוב כל כך על הישראלים. מסעדת "שבתאי היפה" מפוצלת לשני מבנים שונים המקבילים זה לזה, כאשר החוויה הינה אותה החוויה עבור קהל הסועדים.

כמו בכל מסעדת דגים, או לפחות כמו בכל מסעדת דגים הפועלת בארץ, הארוחה מתחילה במניפה של סלטים שיכולה בזכות עצמה להיות מוכתרת כמנה עיקרית. הסלטים המוגשים אל השולחן - וזמינים לכם בריפייל כמה שרק תרצו - כוללים בין היתר טחינה, צזיקי, תבשיל סלק, איקרה, סלט כרוב וסלט חצילים. אל כל החגיגה הזו הייתי ממליץ לכם לצרף בתשלום גם את סלט החוריאטיקי סלאטה שהוא סלט יווני אם תרצו. הסלטים טריים ומעניקים טעם של שפע שאהוב כל כך על הקהל הישראלי, כאשר מה שבשבילי יוצר את הטון הייחודי ואת הכמיהה לעוד ועוד הן פיתות השום. עבורי מדובר על טעם של ילדות שאני עוד חוטא בו, כך שהמפגש עם אותו טעם נוסטלגי עורר בי תחושות נעימות וחיבור נעים עם שבתאי.

את מנת הסלטים המוגשת במסעדה תוכלו להזמין בתמורה של כ-47 שקלים – תמורה ראויה לכל הדעות המאפשרת לכם לטעום ממגוון רחב של טעמים בפחות מחמישים שקלים.

המנה העיקרית הראשונה לטעום הייתה מנת השרימפס ברוטב חמאה, שום ויין לבן (110 שקלים). הפינוק האולטימטיבי עבורי הוא מנה מפנקת של שרימפס, וב"שבתאי היפה" ללא כל ספק סיפקו לי אותה. המנה גדולה מאד, ואחרי מניפת הסלטים היא יכולה להיות מתאימה גם כמנת חלוקה. אם לפני הכל העיניים אוכלות, לא ניתן להתעלם מנראות המנה ומחגיגת הצבעים שהיא זימנה: בצל ירוק, צ'ילי, כוסברה, שום וליטוף שומני בחסות החמאה. הניחוח הלימוני והבשרניות של השרימפסים מכתירים את המנה הזו לאחת ממנות השרימפס הטובות שאכלתי. למרות כל החגיגה המצטיירת על הצלחת, המנה הזו שומרת על צניעות ולא נעשה כל ניסיון לטשטש את טיב השרימפסים עם כמויות גדושות של שמנת או רוטב דומיננטי אחר.

המנה העיקרית הנוספת שטעמנו הייתה פילה הלברק (115 שקלים). כאמור, בתמורה למחיר המנה העיקרית זוכים הסועדים למניפת הסלטים העשירה. כאן, מדובר עבורי לא רק על מנת עיקרית אחת אלא על יותר. כפי שניתן לראות, במחיר זה תקבלו שני פילטים של דג שהיו עצומים בגודלם. הדג היה טרי ומידת העשייה שלו הייתה נפלאה. על מנת להכתיר מנה של דג כמנה טובה, מידת העשייה חייבת להיות מדוייקת, כאשר הדיוק יכול להיות עשר שניות לכאן או לכאן. ב"שבתאי היפה" יודעים בדיוק מה לעשות על מנת לשגר תוצאה הולמת וראויה.

מסעדת "שבאתי היפה", הצורפים 36, יפו העתיקה.

טלפון: 03-6832250.

ימים שני עד חמישי: 24:00-12:00.

יום שישי: 11:00 עד כניסת השבת.

יום שבת: 24:00-11:00.

מאמרי מערכת