"זויה גריל בר"- טעמים על אם הדרך

בתפריט יש מנות נוספות מעניינות שהן הייחוד של המסעדה, כמו מנה צמחונית של ארטישוק בצלחת, קבב חלבי, סנייה קלאסית עם קבב טלה או גרסה צמחונית ושפע סוגי ממולאים. המלצר עדכן שמדי יום יש גם שני סוגי מרק, כך שאין מצב שמישהו נכנס לחמם את הבטן ובדיוק נגמר.


שוש חזן גרינברג | 24.1.2018
מנה בשרית.
אתם נוסעים לכם בכביש החוף לכיוון דרום, הבטן מקרקרת, אתם רוצים לאכול משהו שהוא יותר מסתם שווארמה. ואז מתגלית לנגד עינכם "זויה", הממוקמת בנוחות בתחנת הדלק "השחר" בנתניה, ומציעה לכם חוויה בשרית אמיתית ברמה גבוהה, כאילו שיצאתם הרגע לדייט רומנטי או אירוע משפחתי.

את ההרגשה הזו יוצר קודם כל העיצוב של המסעדה, על שולחנות העץ שלה, עיטורי הקירות, מדפי היינות והבר. עיון קל בתפריט והמנות כבר זורמות. הפתיחה המומלצת היא מה שמכונה "סט סלטים" והאמת, המילה "סט" קטנה על בערך 300 קעריות שכוללות מכל טוב הסלטים, מיעוטם חריפים, שמגיעים עם פיתות חמות. הסלטים מתמלאים בשיטת ה"רי-פיל" עוד ועוד כך שאין מה לדאוג אם משהו נגמר. לצדם מגיעים צלחת של חומוס טרי וחמוצי הבית.

תוך כדי ניגוב הצלחות כדאי לעיין בתפריט ולבחור מבין הקטגוריות של הבשר, הדגים, מנות בפיתה, מנות ילדים ואף מנות צמחוניות וטבעוניות, כי ב"זויה" יש תשובה לכל העדפה. למעשה, יש אפילו חידוש בצורת "פיתה מהירה" שמהווה פתרון מהיר למי שבדרך וממש ממש ממהר ורק עצר לרגע, גם הוא לא ייצא רעב.

אחרי התייעצות עם המלצר נבחרו שתי מנות, אחת מתפריט הדגה, והשנייה מהתפריט הבשרי. הדגים מגיעים טריים מדי יום מדייגי יפו, ואחד מהם הונח על הגריל ביחד עם ענף רוזמרין שהעניק לו ניחוח מהפנט במיוחד. הבשר שנבחר היה אנטריקוט ברמת צלייה "מדיום" וכאן שמעתי סוד מקצועי של המקום - הייחוד של הגריל במקום הוא שהבשר מכוסה באפר של הגחלים כך שהוא מקבל צלייה מכל הכיוונים במקביל וגוון מעושן מסתורי. לצד הבשר הוגשו ירקות צלויים וקעריות של תוספות המקום, פטריות חמות, סלט ירקות, מג'דרה וצ'יפס שניכר היה שנעשה מתפוחי אדמה אמיתיים שנחתכים במקום.

על כוס אספרסו עיינו בתפריט הקינוחים. האמת, בתפריט יש רשימה ארוכה של קינוחים מכל הסוגים, קלאסיים, מזרחיים, קינוחי פרווה למי שלא רוצה מנה חלבית לאחר בשר, מנה טבעונית ועוד. אדם רגיל היה קורא את הרשימה כך: "מעדן תפוחי עץ, נמסיס שוקולד, עוגת גבינה וכו'.." . מה שאני קראתי היה "משהו, משהו, משהו, כנאפה". כן, אין סיכוי שאני אראה כנאפה בתפריט ולא אנסה אותה, למרות שהיא באה עם אזהרה של "ההכנה לוקחת עשר דקות". מצדי שיתנו לי להמתין חצי שעה, המעדן שהגיע לשולחן היה שווה את ההמתנה ונתן לנו סיומת חמה, מפנקת ומתקתקה לארוחה איכותית.

בתפריט יש מנות נוספות מעניינות שהן הייחוד של המסעדה, כמו מנה צמחונית של ארטישוק בצלחת, קבב חלבי, סנייה קלאסית עם קבב טלה או גרסה צמחונית ושפע סוגי ממולאים. המלצר עדכן שמדי יום יש גם שני סוגי מרק, כך שאין מצב שמישהו נכנס לחמם את הבטן ובדיוק נגמר.

בימים א-ה בין השעות 17.00-12.00 יש גם עסקיות בכמה דרגות מחיר, ובכל מקרה נדיר מאד לעבור את ה-100 שקלים גם אם הארוחה הייתה ממש גדולה.

כשהרמתי עיני מהצלחת ראיתי את הסועדים האחרים, היו שם תיירים מהמזרח הרחוק לצד כוכבת ריאליטי שהגיעה לסעוד עם משפחתה, שני זוגות חברים מבוגרים שטעמו זה מצלחתו של זה וסועדים שבחרו לשבת על הבר וללגום משהו מהיצע האלכוהול הנרחב של "זויה".

"זויה" היא מסעדה חדשה, עשרה חודשי וותק והרבה רעיונות עתידיים כמו מכירת כריכים בשעות הבוקר. בינתיים אפשר להגיע מהצהרים ובמקביל גם לערוך אירועים עד חמישים אורחים שייהנו מהאירוח הלבבי והנדיב של צוות המקום.

"זויה" – תחנת הדלק "השחר", כביש 2 נתניה (ליד מחלף פולג).

המסעדה פתוחה מעשר בבוקר ועד אחת עשרה בלילה, ויש לה גישה מלאה לנכים.

"זויה גריל בר" אינה כשרה.
מאמרי מערכת