לאן נעלמו החתולים?

החי-פארק בקרית מוצקין מספק בילוי חווייתי מהנה לחובבי בעלי-חיים ולמשפחות. פינת הליטוף מצוינת ומבחר חיות הסוואנה והקופים הקטנים מרשים. עם זאת, אכזבה במחלקת קופי האדם ותהיה מדוע החתולים נותרו בחוץ.


דורון שפר | 6.2.2018
פלמינגו בחי-פארק
במוצקין ראינו אורנג אוטן מכסה את ראשו ביריעת ברזנט, מסתתר מפני הגשם. כמה פעמים בימי חייכם יצא לכם לומר משפט שכזה או לראות מראה שכזה?

אל חי פארק מוצקין שבקרית-מוצקין הגענו בשבת גשומה במיוחד של חודש ינואר. בתחזית הבטיחו שהגשם ייעלם מהצפון אבל שכחו להודיע לגשם. אינני יודע אם אתם יודעים זאת, אבל טיול בגן חיות בגשם אינו דומה לטיול בגן חיות בשמש זורחת. לא רק המבקרים מחפשים ללא הרף מפלט מהטיפות אלא גם בעל-החיים עצמם: התוכים הגדולים התקרבו זה לזה וחיככו את נוצותיהם בחדווה מתחת לסככה. הסוריקטות, השועלים, הטמרינים, הקפוצ'ינים, הלמורים ואפילו הדורבנים והארמדילים התכנסו היטב-היטב תחת הסכך או התחפרו עמוק-עמוק באדמה עד יחלוף הענן ותצא שוב השמש המלטפת.

אבל הענן סרב ללכת והשמש לא יצאה. וכך יצא שכמות בלתי מבוטלת מן החיות שבגן לא היו "זמינות" - אם אנסח בעדינות - לעמוד בציפיותיהם של האורחים הסקרנים.

ובכל-זאת, לא מעט מבעלי-החיים שבגן המשיכו בשגרת חייהם למרות הגשם, ולא נתנו לכמה זרזיפי מים לגרום להם לחרוג ממנהגם (שהוא בעיקר להתעצל ולאכול ולהתקרב אל המבקרים). חיות הסוואנה הגדולות הילכו להן בעצלתיים ולעסו חציר טרי (גמלים, ג'ירפות, זברות, פילים ויענים); הקנגורים והוואלאבים רבצו להם על הארץ מתחת לעצי האקליפטוס ונראו די אדישים; והפינגווינים סיימו את רחצת הבוקר שלהם וניערו את נוצותיהם על שפת הבריכה.

גן-חיות די קטן הוא החי-פארק בקרית מוצקין. כמה עשרות כלובים ומתחמים יש בו, ובמרבית בעלי החיים שבהם אפשר להיתקל בכמעט כל גן-חיות אחר, לרבות גן החיות בחיפה, הוותיק ממנו בעשרות שנים.

תצוגת הקופים חביבה למדיי אך מוגבלת ומורכבת בעיקר מהקופים הננסיים. בחלקת קופי האדם אמנם מטיילים להם זוג אורנג אוטנים חביבים וחמודים (כשהם אינם מסתתרים מהגשם), אך מלבדם חסרים בתצוגה הזנים האחרים - שימפנזים וגורילות - וחסרים גם קופים גדולים ומרשימים אחרים כמו בבונים.

לעומת זאת, אזור הבריכה ועופות המים יפיפה ומענג. יש בו שקנאים (ורודים), ברווזים, מגלנים, ברבורים ועגורים, והמון-המון פלמינגו אציליים. הגשם לא מפריע להם כלל וכלל. להיפך. הם שחו להם בחדווה באגם הקטן, שבעים ומאושרים.

מה עוד יש בגן? פינת ליטוף גדולה מאוד ובה שלל בהמות חביבות: כבשים מסוגים שונים, עזים ותיישים, אשר כה התרגלו לידי הילדים הבאות ללטפם כל ימות השבוע, עד שדי בהתקרבות קלה לעברם וכבר הם קרבים אליך ומרכינים את ראשם לליטוף. חמוד. הילד נהנה מאוד מהמחווה.

אכזבה תירשם אצל חובבי החתולים הגדולים. אריות, נמרים, חתולי-בר וביצות, טיגריסים, פומות וחברים משופמים אחרים – לכל אלה אין נציגות ולו בודדה אחת בחי פארק מוצקין – וחבל. לחובבי חתולים כמוני, אין כמו מראה של נמר רובץ על הארץ כדי לרומם נפש, במיוחד ביום חורפי גשום.

ועם זאת, הגן חביב מאוד, מישורי לחלוטין וקל להתמצאות ולתנועה; הוא נגיש גם למתניידים בכיסאות-גלגלים, יש בו מתקני שירותים גדולים, נקיים וזמינים, מזנון המוכר גם אוכל חם וגם חטיפים שונים יש בו גם ביתן זוחלים וכיתות לימוד ואפילו מתקנים להאכלת ג'ירפות ולרכיבה על סוסים. ואפשר גם לצפות בצוות מאכיל פינגווינים.

תצוגות קופי הסנאי, ארנבונים ולמורי הצווארון פתוחות בשבתות וחגים בלבד. זמני האכלת הפינגווינים ע"י המטפלים - ימי חול: 13:30 שבת/חג 11:30 ; 15:00.

בסך-הכל, יופי של בילוי לשבת או לימי-חול למשפחות ולילדים ופתוח כל ימות השבוע.

מחירון:

מבוגר - 49 ₪.

ילד מגיל שנתיים עד גיל 18 - 45 ₪.

חייל בשירות חובה - 30 ₪.

אזרח ותיק/ סטודנט/ נכה - 30 ₪.

המחיר לנכה הזקוק למלווה כולל גם את המלווה.

שעות פתיחת מתחם החי פארק: בכל ימות השבוע, כולל שבתות וחגים: 21:00-09:00.

שעות פתיחה קופות החי פארק:

קיץ (שעון קיץ): ימים א‘-ה‘ בשבת וחג 17:00-09:00; ימים ו‘ וערבי חג 15:00-09:00.

חורף (שעון חורף): ימים א‘-ה‘ , שבת וחג 16:00-09:00; ימים ו‘ וערבי חג 14:00-09:00.

כתובת: רחוב החשמונאים 79, קרית-מוצקין.

מאמרי מערכת