הטבעונית האלגנטית – הכירו את "באנה"

המנה הראשונה לטעום הייתה ברוסקטה עם פרחי ברוקולי וכרובית צלויים, שום שחור וקרם מקדמיה. הדבר הראשון שאני חייב לציין הוא דווקא את הלחם. הברוסקטה נטולת גלוטן, מה שמקפיץ את המניות של המנה ובעיקר מנגיש אותה לקהל הסועדים שלא צורכים גלוטן.


אסף אור שנהב | 13.2.2018
מנות ב"באנה".
אל מצעד הטבעוניות התל אביביות מצטרפת גם "באנה" – שחקנית חדשה שלא מסתפקת במעמד של שחקנית ספסל או חילוף, אלא שהיא מתעקשת להיכנס למגרש של הגדולים. המטבח הטבעוני כבר הוכיח עצמו ככזה שיכול לשגר מנות לא רעות בכלל כאשר הבסיס לכולן הוא חומרי גלם מהצומח ולא מהחי. "באנה" התל אביבית, למרות גילה הצעיר, כבר מצליחה להעניק את החוויה במלואה: אוכל טוב, עיצוב שיקי וקצב דינאמי.

אז מה אכלנו?

המנה הראשונה לטעום הייתה ברוסקטה עם פרחי ברוקולי וכרובית צלויים, שום שחור וקרם מקדמיה ( 44 שקלים). הדבר הראשון שאני חייב לציין הוא דווקא את הלחם. הברוסקטה נטולת גלוטן, מה שמקפיץ את המניות של המנה ובעיקר מנגיש אותה לקהל הסועדים שלא צורכים גלוטן. הלחם מבוסס על שקדים, ולמרות שהוא דחוס ומאד עוגתי, הוא מעניק בסיס איתן לכל התוספות מעל. אם יש לי חולשה היא לחם, ולחם השקדים של "באנה" העניק לי את אחת הנגיסות המהנות ביותר אי פעם מלחם. באשר לפרחי הכרובית והברוקולי: הירקות היו פריכים וטעימים, כאשר אני הייתי יכול לוותר לחלוטין על הכרובית ולהפוך את המנה הזו לברוסקטה ירוקה. מכלול הטעמים נפלא וקרם המקדמיה מזכיר מאד טחינה – אם זה טוב או רע תחליטו בעצמכם במבחן הטעם.

המנה הבאה לטעום הייתה פטריות צלויות על מחית ערמונים עם עשבים קצוצים, אגוזי מלך ואגוז מוסקט (56 שקלים). המטבח הטבעוני עושה שימוש רב בפטריות וכך עשו גם ב"באנה". עד כמה השימוש כאן היה רב? עד לכדי מנה עצומה שיכולה להספיק לחלוקה של ארבעה סועדים. המנה הולמת גודל של מנה עיקרית, אם כי התפריט אינו תחום על פי מנות פתיחה ועיקריות. רציתם חגיגת פטריות? קיבלתם. הטעמים היו טובים, אך מה שמעט הפריע לי היה שהפטריות הוקפצו מבעוד מועד ולא עם ההזמנה, כך שחלקן היו מעט יבשות. מדובר על פער שניתן לגשר עליו והוא לבטח יהפוך את המנה מטובה לטובה מאד.

מנה נוספת שטעמנו היא בטטה צלויה מלאה בעדשים שחורות ופסטו פיסטוק (42 שקלים). אני חובב מושבע של בטטה, חובב ידוע של עדשים ומעריץ נלהב של רוטב הפסטו העשבי. המנה הזו היא ללא כל ספק המנה הטובה ביותר שנטעמה והיא העניקה חוויה מתוקה ומלוחה גם יחד. לטעמי, על מנת להפוך את המנה ל-valeue for money, כן היה צריך להגיש שני חצאים של בטטה – מה שגם היה הופך אותה למנה שמתאימה לחלוקה. בכל הקשור לטעמים, הרי שמדובר על מנה מופתית שעשויה באלגנטיות ואינטליגנטיות. טיפול נכון בירקות הוא אחד מהמהלכים הסבוכים ביותר במטבחים, בעיקר בעת שמדובר על מטבח טבעוני שבו הירקות שנוכחים בכל בית צריכים לקבל בקונספט הזה מעמד של מנה בפני עצמה. בראבו!

ולקינוח: אגס שלם מזוגג ביין לבן מעל בצק שקדים פריך וטופי אגבה (36 שקלים). תפריט הקינוחים ב"באנה" לא קטן בכלל וכולל שבעה קינוחים שונים. בעוד המסעדות הטבעוניות לרוב מסתפקות בקינוח טראפלס או גרסה טבעונית לקינוח קלאסי, דווקא כאן הופגנה יצירתיות מרשימה. האגס לכשעצמו היה נפלא וטעמיו היו טובים. הקינוח הזה מציף בעיה: קצת קשה לאכול אותו – אני עשיתי זאת באמצעות סכין ומזלג. לגבי בצדק השקדים: יש ל"באנה" הקלות מאחר ומדובר על בצק שלא נוכחת בו חמאה, כך שלא ניתן לצפות לבצק חמאתי ורך, ואכן, התוצאה מאד פירורית. יחד עם זאת, הקינוח לא רע והוא מעניק חלופה טובה לקינוחי השוקולד העשירים, אך מקצה שיפורים בו יכול לעשות לו רק טוב.

מסעדת "באנה", נחמני 36.

טלפון: 03-6991566.

שעות פתיחה: ראשון עד שבת – 23.30-12.00.

מאמרי מערכת