יפו-רומא: ביקור ב"איטלקיה בפשפשים"

מסעדת "איטלקיה בפשפשים" היא מסעדת רחוב, שמבלי שתיכנסו אליה תהיו בטוחים כי מדובר בעוד מסעדה על הדרך. הקסם האיטלקי הנוכח במסעדה מגיע דווקא בעקבות הדברים הפשוטים ביותר: עריכת השולחן הצנועה, הריהוט הכפרי-מינימאלי וניחוח השחיתות של הפסטות והפיצות.


אסף אור שנהב | 1.3.2018
מנות במסעדה.
נדמה כי האוכל האיטלקי זכה כבר בכל שמות התואר, שירי ההלל והמחמאות שכל מטבח היה שמח להם. גם אני, נמנה בין מעריציו של המטבח האיטלקי ורואה בו כמטבח משפחתי ומפנק שאינו תלוי בעונה או במצב רוח. קלאסיקה על זמנית? אני סבור כי רבים יסכימו איתי. גם ישראל הקטנה, גדושה במסעדות איטלקיות המציעות תפריטים עשירים המבוססים על פסטות, פיצות וגבינות טובות.

לכאורה, מדובר על מטבח שמאפשר לכל אחד ואחת להכין את מגוון המטעמים גם בצורה עצמאית, זאת הודות למתכונים המפורסמים ולמוצרים היבשים שניתן לרכוש במרכולים ולהכין. בפועל? מדובר על אחד המטבחים שהדיוק בהם נחוץ, חיוני והכרחי: החל מהתפחה מדויקת של בצק הפיצה, דרך רקיחת רטבים משובחים שהינם אלמנט מוביל במנות רבות ועד זמן בישול הפסטה שמספיקה לה דקה יותר כדי לחרוג ממידת העשייה האידיאלית עבורה.

מסעדת "איטלקיה בפשפשים" היא מסעדת רחוב, שמבלי שתיכנסו אליה תהיו בטוחים כי מדובר בעוד מסעדה על הדרך. הקסם האיטלקי הנוכח במסעדה מגיע דווקא בעקבות הדברים הפשוטים ביותר: עריכת השולחן הצנועה, הריהוט הכפרי-מינימאלי וניחוח השחיתות של הפסטות והפיצות. היופי אכן חבוי בדברים הקטנים, ובעוד ישנן המסעדות האיטלקיות, בעיקר בתל אביב, שמטרתן היא להיצמד אל טרנדים עיצוביים ומנות אינסטגרם, דווקא במסעדה הזו הפשטות נותרה – בדיוק כי שהמאמות האיטלקיות היו מצפות משגרירי האוכל האיטלקי בארץ ובכל מקום בעולם.

אז מה אכלנו?

המנה הראשונה להגיע הייתה מנת סלט פנצנלה (52 שקלים) עגבניות שרי, קרעי פוקצ'ה קלויים, זיתי קלמטה, מוצרלה טרייה ובזיליקום. מדובר על אחד הסלטים האהובים עליי, בעיקר מאחר והוא מכיל את כל שאפשר לבקש: ירקות טריים, גבינה טובה ופחמימה פריכה. סלט הפנצלנה שהגיע היה לא פחות מחגיגה, והוא הצטיין בכל מרכיביו: עגבניות בשלות וטובות, גבינת מוצרלה איכותית ותיבול מופתי ועוקץ של לימון. יהיו אלו שיגידו שאין סיבה מוצדקת לגבות עשרות שקלים על סלט פשוט לכאורה, אך על מנת להפוך את חומרי הגלם ליצירה הרמונית נדרשת יד מקצועית, ועליה משלמים ב"איטלקיה בפשפשים".

מנה נוספת מסקטור מנות הפתיחה הייתה ריזוטו פטריות (54 שקלים) פורטובלו ושמפיניון צלויות, בצל ירוק, שמן כמהין, קרם פרש ופרמז'ן. בעוד ציפיתי למנת פתיחה קטנה, מנת הריזוטו הגיעה בגודל נדיב מאד שלדעתי לא היה מבייש גם מנה עיקרית. הטעמים היו נפלאים ובושם הריזוטו היה מפיץ הריח על השולחן לאורך כל הארוחה. בעוד מנות של ריזוטו נופלות בעיקר על מידת עשיית האורז, כאן הבעיה דווקא הייתה התיבול שהיה לוקה בחסר, בעיקר במלח. מלבד המליחות החסרה שהצלחתי לגשר עליה בעצמי, חובבי הריזוטו ישמחו לטעום מהמנה הזו שמייצגת בכבוד את המתכון האיטלקי הקלאסי.

המנה העיקרית שנבחרה הייתה לינגוויני אליו אוליו ומוסר ים (86 שקלים) עשבי תיבול, זיתי קלמטה, צ'ילי אדום, עגבניות שרי. את פטסת הלינגוויני החלפתי בפסטת פנה על מנת לקבלה אותה בגרסה נטולת הגלוטן. בעוד לרוב אני נופל אל מנות הפסטה השמנתיות והמושחתות, דווקא הפעם החלטתי להיות אלגנטי יותר ולטעום ממנה קלילה הרבה יותר. מנת הפסטה הצבעונית הזו היא כל שאפשר לבקש במנת פסטת מנחמת בניחוח ים תיכונים. הדבר היחיד שהייתי מדייק במנה היה להוריד את חלקי העור מפילה הדג ולהנגיש לקהל הסועדים מנה בשלמותה שאין צורך למיין בה חלקים רצויים ורצויים פחות. מעבר לכך, כל מרכיב במנה תרם לשלם והתוצר הסופי מאוזן ונכון.

ולגזרת הקינוחים: נמסיס שוקולד עם קצפת ואגוזי מלך מסוכרים (40 שקלים). עוגת המנסיס מעניקה חוויה המבוססת על טהרת השוקולד. בעוד ישנן עוגות בטעם שוקולד, גם ישנן עוגות שהמהות שלהן היא שוקולד וכזו בדיוק היא העוגה הזו. העוגה נטולת גלוטן ואין בה זכר לקמח, מה שהופך אותה לחוויה שוקולדית טהורה ודחוסה. הר הקצפת הצמוד לעוגה הזכיר לי את הקינוחים העליזים משנות ה-90, כאשר כאן הטעם אינו מדלג בין עשורים, אלא הוא משקף על-זמניות מה היא. בראבו!
"איטלקיה בפשפשים", עולי ציון 16, שוק הפשפשים, יפו.

טלפון - 03-6829678.

א' – ש' 00:30-12:00.

מתאים למשפחות.

מתאים לרגישים לגלוטן.

מאמרי מערכת