יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2018

יום המוזאונים הבין-לאומי נחגג מדי שנה ברחבי העולם במהלך חודש מאי במטרה להגביר את המודעות של הציבור לחשיבות תרומתם של המוזאונים לחברה, לעודד אותו להרחיב את אופקיו ולהנגיש לקהל הרחב את תחומי המדע, האמנות, האדריכלות ומורשת התרבות - המוצגים במוזאונים.


מערכת מפה | 29.11.2018
יום המוזאונים הבינלאומי.
אפליקציות, משחקים דיגיטליים והפעלות ייחודיות בהשראת הנושא השנתי הנבחר: מחוברים -מוזאונים ברשת: גישות חדשות, קהלים חדשים. כמו כן, יתקיימו במוזאונים השונים סיורים מיוחדים, סדנאות ,הדרכות וחשיפה לתערוכות חדשות ולמיצגים ייחודיים.

מוזאון האדם הסביבה

ביום שלישי, ב-3 במאי 2018, המוזאון יהיה פתוח לקהל הרחב בין 14:00-09:00. במהלך היום יתקיימו סיורים מודרכים בתערוכות, הכניסה ללא תשלום. המוזאון מתאים מגיל 5 ומעלה. (אין כניסה עם עגלות). לפרטים נוספים 072-3946891.

מי שירצה להפיק את המירב ממה שיש למוזאון להציע יוכל לתאם פעילות מודרכת, אורך הפעילות הוא כשעתיים והיא מועברת ע"י מדריכים מקצועיים וכוללת פעילות והתנסות מעשית שמותאמת לגיל המודרכים, ומסיפה אספקטים משלימים לתהליך ההוראה הקיים בתערוכות הרגילות. ההדרכות הן חוויה לימודית הכוללת פעילות תיאטרלית וניסויית בנוסף על ההסברים והסיור בתערוכות השונות.

מוזאון האדם והסביבה.
מוזאון האדם והסביבה. צילום: יח"צ.
בית העצמאות - תל-אביב

לפרטים נוספים 072-3946611.

בית העצמאות הוא אמנם מקום היסטורי ונוסטלגי, אבל הזמן ממש לא עצר בו מלכת. ב-2015 הושקו במקום שתי פעילויות שמבוססות על משחקים אינטראקטיביים בטלפון החכם.

פעילות ***רצים למדינה*** המתמקדת בהכנות להכרזת העצמאות, כוללת מירוץ תחרותי בין האתרים ההיסטוריים של תל אביב הקטנה, סיור וסרט קצר בבית העצמאות וביקור באולם הכרזת המדינה. אורך המשחק כשעה וחצי ואורך הפעילות כולה כ-3 שעות. "מאגדה למדינה" הוא משחק חווייתי שמתמקד בהקמת העיר העברית הראשונה, אורך הפעילות כ-50 דקות.
מוזיאון העצמאות - תל אביב.
מוזיאון העצמאות - תל אביב. באדיבות: מוזיאון העצמאות.
מוזיאון אילנה גור

פרטים בטלפון: 072-3946834.

בתיאום מראש אפשר לערוך במוזיאון סיורים מודרכים אחרים המותאמים לקהל היעד, כולל לילדים. ההדרכה טובה וניכר שהמדריכים אוהבים את המקום ומבינים באמנות. בין הסיורים: סיור לצלמים חובבים בו נלמדות טכניקות צילום באור טבעי, סיור המוקדש לדיוקנאות במוזיאון וסיור מיוחד לילדים על נפלאות הצבע. עוד פרטים על הסיורים באתר המוזיאון.
מוזיאון אילנה גור.
מוזיאון אילנה גור. באדיבות יח"צ.
מוזיאון חיל האוויר - חצירים

צרו קשר לפרטים נוספים על הפעילויות 072-3948504.

אם תתקלו באחת מהכיכרות בבאר שבע במטוס כפיר אמיתי, סעו בכיוון שאליו חרטומו מצביע ואתם במוזיאון חיל האוויר תוך דקות ספורות. המוזיאון מאפשר לכם הצצה לעולם התעופה הישראלי והצבאי בפרט. ברחבה המרכזית של המוזיאון מוצגים למעלה מ- 100 מטוסים מעשרות דגמים שונים שהיו בשירות צה"ל מאז קום המדינה.
מוזיאון חיל האוויר - חצירים.
מוזיאון חיל האוויר - חצירים. באדיבות יח"צ.תוכן מומלץ לעיון: אטרקציות באילת, אטרקציות בצפון, אטרקציות בבאר שבע
מאמרי מערכת