מוזיאונים בירושלים

חוויה יוצאת דופן לכל המשפחה, בחמשת המוזיאונים המובילים בירושלים, שלא תרצו לפספס.


יובל חרמון | 6.3.2019
ירושלים בעלת המספר הגדול ביותר של מוזיאונים בישראל ומעניקה הזדמנות נכבדת להכיר את ההיסטוריה של העם היהודי, האסלאם, ישראל וירושלים בפרט.

מוזיאון ישראל
מוזיאון ישראל הינו ממוסדות התרבות הגדולים במדינת ישראל ונמנה עם המוזיאונים לאמנות וארכיאולוגיה המובילים בעולם. האוסף האנציקלופדי של המוזיאון מוצג בשלושה אגפים: אגף ברונפמן לארכיאולוגיה, אגף בצלאל לאמנות ואגף מנדל לאמנות ותרבות יהודית; אגף הנוער לחינוך לאמנות, פועל על ידם, כדי להנגיש את אוצרות התרבות והאמנות לקהילה.

אירועים במוזיאון
ארוחת ערב קסומה אל יד פסל ענק של פיקאסו או קוקטייל מפואר ממול דגם ירושלים בימי בית שני.
במוזיאון תוכלו לחגוג אירוע בחוויה יוצאת דופן, חללי המוזיאון השונים הינם מקום אידיאלי לכנסים מקצועיים ובינלאומיים, לאירועים יוקרתיים ולאירועי חברה, הן במהלך היום והן בערבים בפתיחה מיוחדת.
האולמות וחללי התכנסות מאובזרים בציוד חדשני וייעודי לצורכי האירוע. צוות ההפקה המיומן של המוזיאון יסייע לכם להקים אירוע לטעמכם ועל פי הצרכים הייחודיים שלכם.

סיורים ללא תשלום – במוזיאון מגוון נרחב של סיורים ללא תשלום.
מומלץ מפה
פתוח: א'-ה' - 17:00-10:00, ג' - 21:00-16:00. שישי 14:00-10:00, שבת – 10:30 – 16:00.
לבירורים ופרטים התקשרו טלפון : 072-3946563.

בית הנסן – מוזיאון לתולדות הישוב

בית המצורעים שהפך למרכז תרבות ויצירה
במשך שנים רבות היה בית החולים הנסן - סגור עבור הקהל הרחב, למעט אותם חסרי מזל, חולי מחלת הנסן (הידועה בשם צרעת), שעבורם שימש המקום כבית.
בשנת 2000 עזבו אחרוני החולים והבניין המרשים והגינה שלמרגלותיו החלו לתקשר עם סביבתם. במשך שנים פעל במקום פרויקט גינון קהילתי, החלו בפרויקט שימור המתחם והסבתו למרכז תרבות בין תחומי, וב-2014 נפתח מחדש כמרכז לעיצוב, מדיה וטכנולוגיה, המארח מגוון אירועים ופעילויות.

בקומה הראשונה של המבנה מוצגת תערוכת קבע שאצרה רות וקסלר, האחות הראשית של בית החולים בשנות ה-80, המציגה את תולדות בית החולים באמצעות חדרים משוחזרים, ריהוט, תמונות וחפצים אישיים של דרי המקום.
הקהל הרחב יכול ליהנות כאן מהופעות חיות והקרנות סרטים בגינה ובאולם קולנוע חדש המיועד ל-60 איש, תערוכות מתחלפות, מיצגים, הרצאות, ערבי קריאה, סדנאות יצירה לילדים ומבוגרים, אירועי תרבות עונתיים ועוד.

הכניסה לבית הנסן חופשית
פתוח כל יום- אפשר להגיע לכאן מדי יום ולהתרשם מגינה רחבת הידיים, מהמבנה היפהפה והנוף הנשקף ממנו והפעילות היצירתית במקום.
מדי יום שישי - מתקיים במקום סיור מודרך, פתוח לקהל הרחב, שסוקר את ההיסטוריה של הבית מאז הקמתו ועד היום.

מומלץ מפה
לבירורים ופרטים התקשרו לטלפון : 02-5793702

מוזיאון הרצל
מוזיאון עכשווי ומודרני, המבוסס מפגש מופע אור-קולי מרהיב עם דמותו של חוזה מדינת היהודים. המוזיאון מעניק מבט מעורר מחשבה על מצבם של היהודים והיהדות על פי ניתוחו של הרצל ומאפשר למבקרים לצאת למסע הפורס את לבטיו של הרצל, קשייו, הצלחותיו והרעיונות שבבסיס חזונו.
הקהל זוכה להתרגש עם הרצל ולהתאכזב איתו, ויוצא מהביקור במוזיאון עם מחשבות עמוקות על המורשת שהשאיר אחריו, ועל האתגרים של הציונות בישראל של שנות האלפיים.

מרכז הרצל כולל בתוכו את המוזיאון, המרכז החינוכי והר הרצל כמוסד חינוכי היסטורי אשר בזכות אתריו החשובים, הינו ליבו הפועם של מורשת הרצל והינו חוד החנית האידיאולוגי והמצפן המוסרי של ההסתדרות הציונית העולמית בפרט והמוסדות הלאומיים בכלל.

הביקור במוזיאון בשפות עברית, אנגלית, רוסית, צרפתית, ספרדית, גרמנית ואמהרית.

כניסה בתאום מראש בלבד
מומלץ מפה
לתיאום ולרכישת כרטיסים בטלפון: 072-3946544

מוזיאון לאומנות האסלאם
מוזיאון האסלם מציג בצורה הקלאסית את אמנות האסלאם, כפי שמשתקפת על פני אלף שלוש מאות שנים החל מהמאה ה-7.

הביקור במוזיאון מאפשר לשייט על פני הגלובוס מספרד ועד הודו בין כלי פולחן, כלי מלחמה, חפצי אמנות, תכשיטים, ציורים, שטיחים ועוד, המתעדים מסורות של תרבויות שונות שהמאחד ביניהן הוא השפעת האסלאם כדת וכתרבות עליהן ועל אמניהן.

תעלומה רבת מסתורין שאפפה את המוזיאון שנים רבות קשורה דווקא לאוסף השעונים המרהיב שיש במקום.
בראשיתו היה ידוע המקום יותר כמוזיאון השעונים. השעונים היו עתיקים ונדירים, ברובם שעוני כיס מפוארים משובצים אבנים טובות ומצופי זהב.
בשנת 1983 נגנבו כמאה שעונים יקרים ונדירים ובהם שעון עשוי זהב ובדולח שנבנה לכבודה של המלכה מרי אנטואנט ומחירו כיום מוערך במיליוני דולרים.
לאחר שהתעלומה נפתרה השעונים הוחזרו לתצוגת המוזיאון, שכן זוהי אחת התצוגות המרשימות שלו.

בתאום מראש ובתשלום אפשר לצאת לסיור מודרך בעברית, אנגלית או ערבית.
בחופשות מתקיימות במוזיאון הצגות ומופעים לילדים לצד סדנאות היצירה הקבועות הנערכות בקומה העליונה והמותאמות לילדים מהגיל הרך ועד התיכון.

פתוח: ב'- ד' - 15:00-10:00, ה' - 19:00-10:00 שישי-שבת - 14:00-10:00.
מומלץ מפה
לבירורים ופרטים התקשר לטלפון : 072-3948288

יד ושם
אתר ההנצחה המרכזי והמרשים של השואה בישראל. מבנה הזיכרון המרכזי באתר הוא "אוהל יזכור", המשמש מקום התייחדות עם זכר קורבנות השואה.
על רצפת המבנה חקוקים שמותיהם של 22 מחנות ריכוז ומחנות מוות באירופה ומתחת לרצפה טמון אפר נספים שהובא ממחנות המוות.

בין האתרים הנוספים במבנה הזיכרון נמנים "מוזיאון לאות ועד", בו מוצגות תמונות ותעודות מאז עליית הנאצים ועד סוף המלחמה; "מוזיאון האמנות" , בו מוצגות יצירות שנעשו בשנות המלחמה בגטאות ובמחנות המוות וכן יצירות של ניצולי שואה.

המבנה מחולק לתשע גלריות הסוקרות את התפתחות האירועים החל מעליית הנאצים לשלטון ועד סיום מלחמת העולם השנייה לצד סיפורן המר של קהילות יהודיות שהיו קורבן לאותם אירועים. הגלריות מציגות יצירות אומנות של קורבנות השואה וניצוליה, חפצים שנמצאו במחנות ובגטאות וכן תמונות וסרטים מהתקופה.

הסיור מסתיים בחוויה חזקה בהיכל השמות, מקום שימור שמותיהם של שלושה מיליון יהודים מתוך ששת מיליוני הנספים בשואה, שעוצב בצורת קונוס המורכב מתמונות של הנספים.

פתוח: א, ב, ג, ד 17:00-09:00 ה 20:00-09:00 שישי 14:00-09:00.
מומלץ מפה
לפרטים ובירורים טלפון : 02-6443400

מוזיאונים בירושלים – חמשת המומלצים
כלל לא משנה מאיזה לאום, דת או גזע אנו מגיעים, מוזיאונים בירושלים פונים לכולם ובמגוון של תרבויות, תקופות והיסטוריות, אשר יותירו אתכם משתוקקים לסיור הבא. אנחנו המלצנו לכם על חמשת המומלצים, כל מה שנותר לכם הוא לפנות יום לבילוי.
מאמרי מערכת